Fråga dig själv det här

Jag beklagar verkligen att du ska behöva känna så här. Jag skickar en varm och innerlig kram som lite motvikt.❤
"Göra det större än vad det är”..vad menas? Vaf*n menar hen? Till en mänska som har SÅ jä*a ont. Hoppas det har har lagt sig i knät och att du ska slippa dessa tömningar.
Hej. Jag hamnade här när jag sökte på artrofibros. Jag har kämpat med artrofibros i höger knä i över ett år och är inte i närheten av att bli bättre. Efter några veckor på kryckor fick jag en nervinflammation i höger skuldra som ledde till en nervskada och frozen shoulder. Så det blev ytterligare skador att rehabilitera ovanpå ett pissknä. Axeln har man en förhoppning om att det ska självläka inom 3 år men jag tar inget för givet. ;-) Jag har troligen också EDS, men i lindrigare form. Har sökt för diverse ledåkommor sen jag var barn men bara fått höra att jag är "överrörlig" och ska undvika ytterlägen.. hur 17 man nu märker det som överrörlig. Min VC vågade inte sätta diagnos utan gentest.. men gentest görs ju inte på den varianten. Så därför säger VC "troligen EDS" Undrar om du har lust att utbyta "erfarenheter". :-) Min epost är sussi@cronstaaf.se
Jag vet inte om det hjälper men jag kan berätta att du inte är ensam med att bemötas på det där sättet. Tyvärr. Jag förstår verkligen en del av din själsliga smärta.
🧡
Vad ledsamt att du ska bemötas på det där sättet.Kramar från Annika Eriksson i Boden.
Bra, Camilla! Berätta hur det känns. Det är andra som har gjort fel, inte du. D U har ingenting att förebrå dig själv!
Styrkekramar ❤️❤️
Eva
Bra, Camilla, att du sätter ord på vad du känner. Fortsätt. Tänk på att du inget har att förebrå dig själv. Det är andra som har gjort fel.
Styrkekramar ❤️❤️❤️
Eva
Vill bara skicka lite styrkekramar och hoppas att läkningen går i rätt riktning även om det tar tid. 🤗😍